ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız rinoplasti nedir?

Enjeksiyon rinoplastisi ya da 15 dakikada burun estetiği olarak da bilinen kalıcı olmayan burun estetiğidir. Kalıcı, minimal invaziv ve cerrahi olmayan burun estetiği prosedürüdür.

Ameliyatsız burun estetiği kimler için uygundur?

Ameliyatsız burun estetiği tekniği aşağıdaki estetik sorunları yaşayan herkes için uygundur:

  • Burun sırtı, burun ucu ve burnun yan kısımlarındaki hacim eksiklikleri
  • Burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntüler
  • Eğik, yamuk ya da asimetrik burun
  • İlk ameliyattan sonra ortaya çıkan hafif düzeltmeler
  • Başarısız burun estetiğinin ardından revizyon rinoplasti yaptırmak isteyen hastalar
  • Burun ucu düzeltme ya da burun ucu kaldırma
  • Burun köprüsü düzeltme
  • Burun kırıklığından kaynaklanan estetik sorunlar
  • Asimetrik burun delikleri

Ameliyatsız burun estetiği kimler için uygun değildir?

Burun estetiğinde enjeksiyon teknikleri ile sadece burnunuz daha küçük hale getirilemez ya da burnunuzdaki boyut sorunlarıyla ilgili düzeltmeler giderilemez.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Burun estetiğinde enjeksiyon teknikleri ile ameliyat olmaksızın burun görünümünü düzeltmek (oran küçültme talebinin dışında) isteyen hastalarla iyi sonuçlar almasıyla ünlüdür. Dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit ya da kişinin kendi vücudundan elde edilen dermal dolgu malzemeleri kullanılır. Ameliyatsız burun estetiğinin ömrü kullanılan enjeksiyon malzemesinin kalitesine ve özelliğine bağlıdır.

Ameliyatsız burun estetiğinde doğal görünüm mümkün mü?

Ameliyatsız burun estetiği, ortalama 15 dakika içinde burnunuzdaki şekil bozukluklarını gidererek sizi kusursuz bir görünüme kavuşturur. Non-invaziv bir işlem olduğu için kısa sürer, sonuçları hemen görünür hale gelir ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz. Ameliyatsız burun estetiğinde tasarım diğer rinoplasti çeşitlerinde olduğu gibi oldukça önemlidir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız burun estetiği öncesinde de 3D tasarım cihazı ve 3D maske uygulamalarıyla operasyondan sonra burnunuzun nasıl bir şekil alacağını size gösterir. Üç boyutlu maskeler ile öncesi ve sonrası görüntülerini karşılaştırabilir. Operasyondan önce nasıl bir şekil istediğiniz konusunda beklentileriniz kendi görüntüleriniz üzerinden çok daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler?

Ameliyatsız burun estetiğinin etkisini devam ettirmesi için kullanılan enjeksiyon malzemelerinin kalitesine göre ortalama 1 yıl içinde enjeksiyonun tekrarlanması gerekir. Özellikle narkoz ve ameliyat korkusu olanlar ya da iyileşme süreci için yeterince vakti olmayan kişiler için çok daha uygun bir seçenektir.