ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

Finesse Burun Estetiği

Finesse rinoplasti, hastanın burnuna ince ayarlar yapmayı içeren ve burnu yeniden şekillendirme estetiğine verilen addır. Geleneksel rinoplastinin aksine, ameliyatta altta yatan burun yapılarının değişimi yoktur. Finesse rinoplasti, rinoplastinin tamamen estetik bir şeklidir ve sapmış bir septum gibi büyük işlevsel problemleri tedavi etmek için tasarlanmamıştır.

Finesse rinoplasti uygulanan hastalar tipik olarak burun şekliyle mutludur ve herhangi bir büyük estetik veya fonksiyonel bozukluk yaşamazlar. Daha ziyade, bu hastalar burnunun küçük bir yanından memnun değiller, bu küçük bir değişiklik ya da ince bir ayarla ele alınabilir. Finesse rinoplasti burnun genel görünümünde çarpıcı bir farklılık oluşturmaz, daha ziyade tüm yüz dengelerini hafifçe iyileştiren hassas bir operasyondur.

Finesse rinoplasti ile ele alınan değişiklikler

Finesse rinoplastide değişiklik genellikle çok küçük bir ölçekte yapılır. Finesse rinoplasti, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok çeşitli istekleri ele almak için yapılabilir:

  • Burun ucu çıkıntısı ve / veya oryantasyon
  • Asimetrik burun delikleri
  • Küçük kemikli çıkıntılar
  • Burun kenarlarında veya ucunda hafif yumrular
  • Altta yatan yapıları yeniden işlemeksizin ele alınabilecek diğer estetik istekler

Finesse rinoplasti cerrahisi incelik gerektirir

Finesse rinoplasti, burun ameliyatının çok sanatsal ve kesin bir şeklidir. Finesse rinoplasti yapan cerrahlar ayrıntılara hakim olmak için keskin bir göze sahip olmalı ve yüz uyumunu sağlayan çok küçük ve ince değişiklikler yapabilmelidirler. Finesse rinoplasti sırasında yapılan değişiklikler ince olsa da, burun görünümünü etkileyebilir ve doğru yapılmazsa yüz dengesini bozabilir. Cerrahlar, finesse rinoplastinin bir hastaya ne zaman fayda sağlamayacağını da bilmelidir; örneğin ince bir değişimin istenen sonucun elde edilmesi için yeterli olmadığı durumlarda.

Çoğu cerrah, finesse rinoplastisini gerçekleştirmek için yüksek çözünürlüklü görüntüleme gibi ileri görüntüleme teknolojilerini kullanmaktadır. Bu, onlara çok hassas değişiklikler yapmalarını ve kan damarlarına ve dokulara zarar vermemelerini sağlar, böylece iyileşme süresini en aza indirir.

İyileşme periyodu daha hızlıdır

Finesse rinoplasti isteyen birçok kişi, ailesi, arkadaşları ve meslektaşları tarafından kolaylıkla fark edilecek bir değişiklik aramazlar. Bunun yanı sıra ameliyat sonrası iyileşme sürecinin uzun olması genellikle finesse rinoplastisi adayları için bir endişe kaynağıdır. Çoğu durumda, finesse rinoplastisi ile ilişkili iyileşme periyodu, geleneksel rinoplasti tekniklerine kıyasla daha kısadır.

Görüntüleme teknolojisini kullanan cerrahlar, bu teknolojiyi kullanırken şişme ve morarma insidansı azaldığından, hastalarına daha hızlı iyileşme sağlayabiliyorlar. İyileşme periyodu, yapılan revizyonların boyutuna ve hastanın ameliyata vereceği kişisel yanıtına dayanarak, her hasta için değişiklik gösterir.