ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

Burun Estetiğinde Doğru Doktoru Seçmenin 10 Yolu

Burun estetiğinde doğru doktoru seçmenin yolları oldukça merak edilen bir konudur ve nasıl seçilmesi gerektiği burun estetiği ameliyatlarının en sık sorulan ve en merak edilen konusudur. İşte size, burun estetiğinde doğru doktoru seçmenin 10 yolu:

Burun Estetiğinde Doğru Doktoru seçmenin 10 yolu

  1. Referans yoluyla plastik cerrahınızı seçebilirsiniz. Daha önceden burun estetiği geçirmiş yakınlarınız ya da tanıdıklarınız varsa ve onların yaptırmış olduğu burun estetiğini beğeniyorsanız, onların plastik cerrahlarını tercih edebilirsiniz.
  2. Sosyal medyadan takip ettiğiniz ünlülerin yaptırmış olduğu burun estetiği ameliyatlarından hangisini daha çok beğeniyorsanız, onların doktorlarıyla görüşebilirsiniz.
  3. İnternet üzerinden arama yaparak alanında uzman plastik cerrahların web sitelerine bulaşabilir, sitelerinden yayınladıkları fotoğrafları inceleyebilir, bilgilendirici yazılarını ve videolarını izleyerek karar verebilirsiniz.
  4. Gazete, dergi ve basılı medyadaki doktor yazılarını takip edebilir, iletişim bilgilerine ulaşarak randevu alabilirsiniz.
  5. Sosyal medya hesaplarından plastik cerrahlara ulaşabilir, yayınlamış olduğu estetik ameliyat fotoğrafları üzerinden fikir sahibi olabilir, kendilerine ulaşarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
  6. Televizyon gibi görsel medya üzerinden yayın yapan sağlık programları aracılığıyla plastik cerrahlara ulaşabilir, vermiş oldukları bilgiler üzerinden tercihinizi yaparak kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.Burun Estetiğinde Doğru Doktoru seçmenin 10 yolu
  7. Birden fazla plastik cerraha muayene olarak kullanmış oldukları burun estetiği teknikleri, örnekleri ve size nasıl bir burun yapacağı konusunda bilgi alabilir, seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.
  8. Seçeceğiniz cerrahın uzmanlığını ve tecrübesini ölçmek için ne sıklıkta ameliyat yaptığı, eğitimi, uzmanlığı, hangi tekniği uyguladığı, hastalarının memnuniyeti üzerine araştırma yapabilir. Bu bilgileri almak için sağlık üzerine yayın yapan forum sitelerini kullanabilir ve bilgiler doğrultusunda daha sağlıklı karar verebilirsiniz.
  9. Burun estetiği cerrahı seçilirken uygun fiyatlı olanlara öncelik verilmemelidir. Yani plastik cerrah seçimi ücrete göre belirlenmemelidir. Plastik cerrahın eğitim aldığı kurumlara, belirli aralıklardaki ameliyat sıklığına, görev aldığı sağlık kurumlarına, ameliyatın gerçekleştirileceği kurumun / hastanenin donanımına, öncesinde ve sonrasında verilen hizmetin kalitesine daha çok dikkat edilmelidir. Sadece ücret baz alınarak yaptırılan estetik ameliyatların sonuçları hayal kırıklığı yaratabilir. Tekrar bir revizyon ameliyatı geçirmeniz gerekebilir. Bu hem maddi hem de sağlık açısından çok daha külfetli bir duruma neden olabilir.
  10. Her şeyden önemlisi seçeceğiniz plastik cerrahın estetik anlayışına dikkat edilmelidir. Çünkü burun estetiği bir tasarım işidir. Burun estetiği bir sanattır. Seçeceğiniz plastik cerrahın estetik bakış açısını çok iyi bilmeli, ameliyat öncesi kendisinden nasıl bir buruna sahip olacağınız konusunda görsel bilgiler almalı, muayene sırasında karşılıklı kurduğunuz iletişimden çok memnun kalmalısınız.

Burun yüzünüzün en önemli bir parçasıdır. Dikkatli ve özenli bir plastik cerrah seçimiyle hiçbir sorun yaşamadan hayal ettiğiniz buruna kavuşabilirsiniz.