ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

İyi Bir Burun Estetiği İçin 4 Önemli Nokta

Burun estetiği gerek kadınlarda gerekse erkeklerde en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Bunun nedeni ise burnun, yüzümüzün tam ortasında bulunması ve dolayısıyla yüzümün odak noktası olmasıdır. Bu nedenle yüzde büyük ya da eğri duran burunlar, kemerli burunlar kişide bir özgüven problemine neden olabiliyor. Elinizde burnunu çok beğendiğiniz bir ünlünün fotoğrafıyla doktorunuzun kapısını çalmaktansa işi doktorunuza bırakmanız gereken burun estetiği operasyonlarının ‘iyi’ olarak nitelendirilebilmeleri için 4 önemli nokta bulunmaktadır.

1.Psikolojik Durum

Doktorunuza şikayetlerinizi, ne istediğinizi tam olarak anlatmalısınız. Bu operasyon aynı zamanda tüm gerekliliklerin tartışılması gereken ve sizin psikolojik açıdan hazırlanmanız gereken bir operasyon öncesi süreci de içerir.

Burun Estetiği2.Size Yakışan Bir Burun

Bir kişinin burnunu çok beğeniyor olabilirsiniz. Ama burnun size yakışacağından emin misiniz? Burun estetiğinde doktorunuzun amacı size en yakışan ve en doğru şekilde nefes alabileceğiniz burun şeklini size sunmaktır. Doktorunuzun sizin için tasarladığı burnu bilgisayar ortamından görmeniz tavsiye edilir.

3.İyi Bir Nefes

Burnunuzun eğriliğinin sonuçlarından biri de düzgün nefes alışverişi yapamamanız olabilir. Siz farkında olmasanız da nefes alışverişinizde sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Doktorunuz, burnunuzun şeklini düzeltirken aynı zamanda daha rahat nefes alabilmeniz için de gerekli işlemleri yapacaktır. Başarılı geçen burun ameliyatınız sonrasında kokuları daha net alırken aynı zamanda çok daha sağlıklı nefes alabilirsiniz.

4.Fark Edilmek

İyi bir burun ameliyatının özelliklerinden biri de sizi ilk defa gören birinin burnunuzda estetik olduğunun farkına varamayacak olmasıdır. İlk defa gördüğünüz kişiler burnunuzun herhangi bir operasyondan geçtiğini anlamıyorsa doktorunuz harika bir iş çıkarmış demektir.