ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı

Video-endoskopi yani; üç boyutlu yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisi yıllardır farklı operasyonlarda kullanılan bir yöntem. Burun estetiği ameliyatı yapılırken uzun senelerdir bu yöntem kullanılmakta. Video-endoskopik yöntem diğer cerrahi işlemlere göre iyileşme sürecini hızlandırıyor.

burun estetiğiÜç boyutlu yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde milimetrik hesaplar yapılabiliyor. Üç boyutlu kamera teknolojisinin en büyük getirisi, dokular en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor olması. Bu yöntemin yardımı ile burun içinde zarar verilmemesi gereken yapılar daha iyi korunuyor.

Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı Yöntemi

Burun estetiği ameliyatlarında iki yöntem kullanılır; kapalı burun estetiği ameliyatı ve açık burun estetiği ameliyatı. Endoskopik burun estetiği, kapalı burun estetiği ile kullanılan bir yöntem. Bu teknik ile burun içi en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor. Kanama ve doku hasarının oluşmaması için etkili olan bu yöntem sayesinde, doku hasarı minimuma indiriliyor. Minimum doku hasarı ile morluk ve şişlik daha az oluyor. Bu sayede hastanın iyileşme süreci hızlanıyor.
Her burun yapısı için üç boyutlu kamera teknolojisi uygun olmayabiliyor. Burun estetiğinde hangi yöntemin sizin için uygun olacağına doktorunuz karar verecektir.