ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

Burun Estetiği için Uygun Adaylar Kimlerdir

burun estetiğiBurun yüzümüzün orta üçlüsünde bulunan dolayısıyla estetik görünümü fazlasıyla etkileyen bir organdır. Bu sebeple burun yapısındaki şekil veya yapı bozuklukları kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Burun estetiği (Rinoplasti) ile hoş, çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki siz burun estetiği için uygun aday mısınız?

Rinoplasti en nihayetinde bir operasyon olduğundan kişilerin sağlık durumlarının bu müdahale için uygun olması şarttır. Fiziksel sağlığın yanında psikolojik olarak da sağlıklı olmanız gerekmektedir. Kişilik gelişimini tamamlamış olmanız estetik kaygılardan, takıntılardan ziyade operasyon sonrasında fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklılık haline adım adım yaklaşmanız için size yardımcı olacaktır. Bu sebeple müsait olan yaş diliminde bulunmanız gerekmektedir. Asgari yaş sınırı kızlarda 16-17 erkeklerde 17-18’dir. Üst yaş sınırı ise diğer koşullar uygun olduğu sürece yoktur.

Bu operasyonu geçirecek olan hastaların mükemmeli beklememeleri gerekmektedir. Çünkü mükemmel burun estetiği ameliyatı yoktur. Hastaların beklentileri makul olursa ya da doktorunun önerileri doğrultusunda şekillenirse operasyon sonrası iyileşme süreci daha rahat geçecektir. Kişilerin doktorları ile sağlıklı ilişkiler içinde olması gerekmektedir. Doktorlarına neyi istediklerini ve istemediklerini açıkça ifade etmeliler. Akıllarındaki soruların tümünü açık yüreklilikle sormalı ve aldıkları cevaptan tatmin olmalılar.

Estetik bir buruna sahip olmak sosyal ve özel hayatınızda psikolojik olarak daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Kendinize güveninizi tazeleyecek, sizi bulunduğunuz ortamlarda daha çekici yapacaktır.

Revizyon Burun Estetiği

Burun estetiği nedir?

Rinoplasti Operasyonundan Neler Beklemeli?

Op. Dr. Güncel Öztürk                               

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı