ABDİ İPEKÇİ CAD. NİŞANTAŞI, İSTANBUL

İnsanlar Neden Burun Estetiği Ameliyatına İhtiyaç Duyar?

Burun estetiği ameliyatının asıl amaçlarından biri de sizin aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmenizdir. Eğer operasyon olmadan aynaya baktığınızda “Burnum çok kemerli/büyük/eğri vs.” diye düşünüyor ve bu durum geçince daha iyi görüneceğinizi hissediyorsanız bu, operasyon için bir adım atabilirsiniz. Peki insanlar hangi durumlarda burun estetiği için doktorlarının kapısını çalarlar?

İnsanlar Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyar?Burnun bakıldığı zaman yüze göre geniş veya uzun olması kişide yüzüne karşı bir memnuniyetsizlik geliştirebilir. Operasyon için bu sebep yeterli görülür. Burun kemiğinin kırık ya da eğri olması da burnun yüzdeki duruşunu, aynı zamanda nefes alışverişinizi etkiler. Bu burna yapılan operasyonların amacı hem burnunuzun işlevini yerine getirmesini sağlamak, aynı zamanda duruşunu düzeltmektir. Aslında burnunuzu çok beğenseniz de kaza geçirmeniz, yüzünüze darbe almanız sonucunda burnunuzun şekli değişebilir aynı zamanda burnunuz işlevini yerine getiremeyebilir. Bu nedenle de burun estetiği gerekli bir operasyon olmaktadır.

Peki Asimetri?

Burnun iki tarafında bir asimetri bulunması da burun estetiği için doktoruna başvuran kişilerde görülen problemlerden biridir. Ön profilden bakıldığında herhangi bir sorunu bulunmayan burnun yan profilden bakıldığında ucu daha düşük görünebilir. Bu sorun için operasyona evet diyen birçok ünlü vardır. Burun deliklerinin geniş olması ya da burna uyumlu olmaması da estetik sebeplerinden biridir. Burnun sırtında kemer bulunması da burun estetiğinde en çok duyabileceğimiz sebeplerden birisidir. Her ne kadar kemerli burnun karakteristik durduğu söylense de birçok insanın burnundan memnun olamamasının sebebidir.